dobra spolecnost, webhosting, registrace domen, servery
Doména
ID/Heslo
   Webhosting       Internetové prezentace       Servery       Technické údaje       FAQ       Spolupráce       O nás       Aktuality       Přihlášení       Sitemap   
spacer

Registrace doménWebhostingFakturace


Aktuality
Problém s mailem - 04.07. 2017
Řešíme problém s poštovním serverem, prosíme, sledujte tuto zprávu, budeme zde informovat o ukončení odstávky. Omlouváme se všem.

Provoz serveru byl obnoven v 10:54 - po 4 hodinách. Příčinou výpadku byla nadměrná zátěž serveru kvůli útoku na poštovní schránky, jejichž cílem bylo odhadnutí hesla. Důsledkem byla porucha jednoho z disků a nestabilita serveru. Data jsme překopírovali na jiný pár, čímž byl problém vyřešen.  » Další

Provozovatel
DOBRÁ SPOLEČNOST, s.r.o.
Vlkova 587/22, Praha 3
IČO: 27113132
 +420.732 13 68 68
Měření dostupnosti
Monitoring dostupnosti
FAQ - registrace domén

Co je to doména?

Doména je v podstatě internetová adresa v textovém, snadno zapamatovatelném tvaru. Každá doména je unikátní, takže může směrovat přímo na vaší prezentaci. Doménová jména jsou uložena na tzv. jmenných serverech (DNS), kde je také IP adresa, která náleží určité doméně. Když totiž do prohlížeče zadáte nějakou doménu, např. www.seznam.cz, proběhne nejprve zjištění IP adresy, která náleží doméně www.seznam.cz. Prohlížeč poté pošle dotaz na tuto IP adresu. Tam již "čeká" server, který na dotaz odpoví, a ve vašem prohlížeči se objeví nějaká stránka.
Každé doménové jméno se v praxi skládá minimálně z tzv. top level domény (TLD), případně generické top level domény (gTLD) a domény druhé úrovně. Ukažme si to na příkladu:
www.seznam.cz
cz - top level doména
seznam - doména druhé úrovně pod doménou .cz
www - doména třetí urovně

Pod jakými top level doménami si u vás mohu zaregistrovat svojí doménu?

Přímo na stránkách nabízíme registraci pod doménami .cz, .com, .net, .org, .info, .biz a .us. Tento seznam se však neustále zvětšuje. Na přání jsme schopni zajistit registraci jakékoliv domény za nejnižší ceny. Pro informaci o cenách za registraci domén nahlédněte do ceníku webhostingu.

Jak probíhá registrace domény?

Jak již bylo zmíněno výše, každá doména je unikátní. Před samotnou registrací je tedy nejprve nutné zjistit, jestli je požadovaná doména volná. Toto se zjišťuje u provozovatele top level domén, který je však pro každou doménu ve většině případů rozdílný.
Na našich stránkách jsme pro vás tedy připravili formulář, do kterého zapíšete požadované jméno domény druhé úrovně, vyberete top level doménu a program, který je za formulářem se již zeptá toho správného poskytovatele sám. V případě, že je tato doména volná, systém umožní její registraci.

Doménu mám již zaregistrovanou a chtěl bych ji převést k vám.

Není nic jednoduššího! Zadejte jméno vaší domény do formuláře a zaškrtněne políčko "Mám zájem o převod domény k vám". Pak si vyberte hostingový program, vyplňte objednávku a potvrďte. O převod domény se zdarma postaráme a navíc při převodu domény od nás dostanete zdarma webhosting. Pro více informací nahlédněte do menu Akční nabídka -> Akce.

Co je to Speciální žádost?

Speciální žádost se týká pouze domén druhé úrovně pod doménou .cz. Občas se stane, že kvůli nedopatření při platbě za doménu, vaše doména "vypadne" ze zóny .cz a zaregistruje jí nějaký spekulant. Spekulant ovšem neplatí registrační poplatek, a tak je možno na tuto doménu podat speciální žádost. Jakmile spekulant neuposlechne ani poslední upomínky o zaplacení registračního poplatku, je vyhověno speciální žádosti.
Je též možné, že máte zájem o doménu, kterou jste nikdy neregistrovali, ale již ji má někdo zaregistrovanou, ale nemá v úmyslu registrační poplatek zaplatit. I na tuto doménu je možné podat speciální žádost.
Jelikož speciálních žádostí může být na jedno doménové jméno podáno více, je jednotlivým speciálním žádostem vyhovováno v pořadí, v jakém byly podány.

© 2002-2015 Dobrá společnost