dobra spolecnost, webhosting, registrace domen, servery
Doména
ID/Heslo
   Webhosting       Internetové prezentace       Servery       Technické údaje       FAQ       Spolupráce       O nás       Aktuality       Přihlášení       Sitemap   
spacer

Registrace doménWebhostingFakturace


Aktuality
Problém s mailem - 04.07. 2017
Řešíme problém s poštovním serverem, prosíme, sledujte tuto zprávu, budeme zde informovat o ukončení odstávky. Omlouváme se všem.

Provoz serveru byl obnoven v 10:54 - po 4 hodinách. Příčinou výpadku byla nadměrná zátěž serveru kvůli útoku na poštovní schránky, jejichž cílem bylo odhadnutí hesla. Důsledkem byla porucha jednoho z disků a nestabilita serveru. Data jsme překopírovali na jiný pár, čímž byl problém vyřešen.  » Další

Provozovatel
DOBRÁ SPOLEČNOST, s.r.o.
Vlkova 587/22, Praha 3
IČO: 27113132
 +420.732 13 68 68
Měření dostupnosti
Monitoring dostupnosti
FAQ - Webhosting

Co se skrývá pod pojmem webhosting?

Je to souhrn služeb, které jsou nutné pro správný chod domény. V našem případě se jedná hlavně o:

 • poskytnutí dvou DNS serverů pro doménu
 • prostor na disku serveru
 • provoz emailových adres
 • provoz databází
 • zpracování statistik
 • ..a mnohé další

  Který z vámi nabízených hostingových programů si mám vybrat?

  Zde hodně záleží, co od své internetové prezentace očekáváte. Pokud na internetu teprve začínáte, a chcete si vyzkoušet možnosti, které internet poskytuje, nejspíše si vyberete základní varianty, které neumožňují provoz databází a skriptovacích jazyků. Volba základních variant také zároveň přináší finanční úsporu. Naopad jestliže jste ostřílený "internetový vlk", tak si vyberete programy, které provoz databází a skriptovacích jazyků umožňují. Další rozdíl, který je nutno brát v potaz je velikost prostoru na disku, počet emailových schránek, či počet domén třetí úrovně, které je možné v rámci objednaného prostoru provozovat.

  Proč mám registrovat doménu a zřizovat webhosting právě u vás?

  Protože máme několikaleté zkušenosti s provozováním webhostingu. Toto Vám tedy dává jistotu, že se Vaše internetová adresa dostane do těch nejlepších rukou.

  Jak to, že máte tak nízké ceny? Nemá to vliv na kvalitu služeb?

  Omyl, ceny nejsou nízké. Jenom odrážejí naše náklady. Veškeré možné činnosti spojené s webhostingem a registrací domén zajišťuje naše aplikace, tedy stroj. Na nás tedy zbývá "pouze" dohled, osobní komunikace se zákazníkem, instalace software a podobně. Můžete si být tedy jisti, že kvalita našich služeb je minimálně stejně vysoká jako má konkurence, ale s rozumnou cenou.

  Mohu pracovat se svojí poštou odkudkoliv?

  Na adrese https://mail.clevernet.cz je pohodlný klient pro práci s Vaší poštou. Přihlašovací jméno a heslo jste dostal/a při registraci. Pokud ho nemáte, obraťte se na nás.

  Mohu administrovat mojí databázi?

  Ano. Na adrese https://mysql.clevernet.cz je aplikace, která Vám pomůže pohodlně vytvářet tabulky, spouštět SQL dotazy, mazat data, vkládat data. Prostě umožňuje vše, co budete potřebovat.

  Máte server pro odesílání pošty, tzv. SMTP server?

  Ano, poskytujeme možnost využívat pro odesílání pošty náš SMTP server. Můžete ale používat i jiný server, například SMTP server Vašeho poskytovatele připojení. Vše záleží jen na Vás. Ovšem pokud používáte dial-up pro připojení k internetu a střídáte více providerů, bude jistě pohodlnější používat náš SMTP server. Většina providerů totiž umožňuje používat jejich SMTP server pouze v případě, že jste skrze něj připojeni k internetu. Takže se změnou providera musíte v nastavení Vašeho emailového klienta změnit toto nastavení. U nás Vám žádné změny nehrozí. Náš SMTP server můžete používat ať jste připojeni kýmkoliv.

  © 2002-2015 Dobrá společnost